Ola
Podczas pierwszych dni pobytu w przedszkolu, dzieci często tęsknią za najbliższymi. Proponujemy zapoznanie dzieci z treścią opowiadania Ola. Pamiętajmy - jedynie zaufanie i świadomość dziecka, że może zwrócić się do nas ze swoimi problemami, a my mu pomożemy w każdej sytuacji, gwarantuje że czuje się z nami bezpiecznie.
• plan pracy W naszym przedszkolu

Ola weszła do sali i nagle łzy jak grochy popłynęły jej po policzkach.
- Mamusiu! - wołała. - Chcę do domu! Mamusiu!
Dzieci z przerażeniem spoglądały na Olę. Maciuś złapał panią za rękę. Jemu także zrobiło się bardzo smutno. Pani podeszła do dziewczynki i mocno przytuliła ją do siebie.
- Nie płacz - wytarła chusteczką mokre od łez policzki. - My bardzo się cieszymy, że jesteś tutaj z nami. Dzieci chcą cię poznać. Będzie nam tutaj miło i wesoło.
Ola przestała płakać. Spojrzała niepewnie przez ramię pani. Uśmiechały się do niej przyjazne buzie. Nawet Maćkowi poprawił się humor.
- Pokażę ci nasze zabawki - podał Oli rękę i zaprowadził do kącika, w którym były kolorowe klocki. Reszta dzieci ruszyła za nimi. Kiedy w drzwiach stanęła mamusia Oli dziewczynka z zadowoloną miną podbiegła do pani.
- Do widzenia, jutro przyjdę znowu i na pewno nie będę płakała.
odwiedzin: 20910844