Panda
Czy dzieci wiedzą jak wygląda niedźwiadek panda? Proponowane opowiadanie to właśnie okazja by go bliżej poznać.
• plan pracy Małe misie i duże niedźwiedzie

Monika stanęła w drzwiach sali. Trzymała w rękach ogromnego misia pandę. W pierwszej chwili wszyscy myśleli, że to prawdziwy żywy miś. Monika posadziła go na kanapie obok lalek. Po śniadaniu dzieci wyszły na spacer. W kąciku zrobiło się wielkie zamieszanie.
- Kim jesteś? - lalki bacznie spoglądały na gościa.
- Jestem Felek, tak mnie nazwała Monika. A tak na prawdę jestem bambusowy niedźwiadek panda - podrapał się po czarnym uchu.
- To dopiero! Bambusowy niedźwiadek, to jakieś bajki! - zaśmiały się lalki.
- Wcale nie - obruszył się Felek. - Uwielbiam bambusowe pędy, które rosną w moim kraju. Rosną w Chinach, bo właśnie tak nazywa się kraj, z którego pochodzę.
- Mam pomysł - lalka Krysia pobiegła do swojego domku. Po chwili przyniosła aparat fotograficzny. - Zrobimy ci zdjęcie, jak Monika zabierze cię do domu to powiesimy je w naszym przedszkolnym kaciku przyrody.
Bardzo się to niedźwiadkowi spodobało.