baza materiałów
Nie musisz tracić czasu na przeglądanie często wielu stron w Internecie, aby znaleźć potrzebne informacje - w jednym miejscu znajdziesz komplet materiałów! Obecnie, liczba opublikowanych tekstów oraz prac plastycznych wynosi odpowiednio: 1966 i 79.
PLANY PRACY WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNEJ [156]
Plany pracy opracowywane są w oparciu o Podstawę programową wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. Podajemy przykłady planów pracy dla wszystkich grup wiekowych dzieci, z podziałem na kolejne tygodnie miesiąca. Podział na kolejne tygodnie miesiąca jest naszą propozycją, mającą na celu ułatwienie odszukania planu pracy związanego z daną uroczystością, świętem czy porą roku.
SCENARIUSZE ZAJĘĆ [176]
Scenariusze zajęć podzielone są na 3 kategorie: scenariusze ogólne, muzyczne i plastyczne. W ramach każdej kategorii istnieje podział na miesiące i grupy wiekowe dzieci. Można je traktować wybiórczo, w zależności od potrzeb i realizowanych treści programowych.
TEKSTY LITERACKIE [690]
Wiersze oraz opowiadania zostały podzielone według grup wiekowych dzieci, natomiast zagadki uporządkowano tematycznie. Ta kategoria tekstów stanowi uzupełnienie planów pracy oraz scenariuszy zajęć, można je również wykorzystać osobno, zgodnie z własną inwencją.
PIOSENKI [108]
Do każdej piosenki dołączony jest zapis nutowy, można też posłuchać linii melodycznej. Niektóre piosenki posiadają opis zabawy ruchowej (więcej w opcji zabawy i ćwiczenia / zabawy ruchowe ze śpiewem). Piosenki publikowane w naszym serwisie nie były wcześniej nigdzie publikowane.
ZABAWY I ĆWICZENIA [705]
Zbiór zabaw i ćwiczeń został uporządkowany w oparciu o podział powszechnie stosowany w publikacjach specjalistycznych. Można je traktować wybiórczo, dobierając w zależności od potrzeb.
AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA [90]
W tej części serwisu zamieszczone są informacje z różnych dziedzin wiedzy - odkryjemy wspólnie wiele tajemnic ze świata zwierząt i roślin, wyruszymy w kosmiczną podróż, zaprosimy także dzieci do poznania pojęć z różnych dziedzin życia codziennego. Poprzez eksperymenty w formie zabawy pragniemy zachęcić dzieci do działania i dzięki temu do pogłębiania ich wiedzy i rozbudzania nowych zainteresowań. Krzyżówki pomogą w ćwiczeniu umiejętności logicznego myślenia i koncentracji uwagi, wzbogacają także słownictwo, a quizy dają możliwość sprawdzenia wiedzy z różnych dziedzin poprzez zabawę.
INSCENIZACJE [38]
Inscenizacje to propozycja atrakcyjnej formy pracy z dziećmi, zawierają opisy zabaw opartych na treści piosenek. Połączenie treści z muzyką to podwaliny do realizacji treści programowych z zakresu umuzykalnienia. Proponowane materiały można wykorzystać w przygotowaniach uroczystości przedszkolnych.
ILUSTRACJE [79]
W tej opcji zamieszczamy wszystkie ilustracje związane z bazą materiałów. Są tu więc m.in. zarówno przykłady prac plastycznych, które są uzupełnieniem scenariuszy zajęć plastycznych, jak i przykłady prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.
KĄCIK NAUCZYCIELA [3]
Kącik nauczyciela to zbiór przydatnych informacji w formie poradników, przykładowych dokumentacji, krótkich opisów itp., które mogą być pomocne podczas codziennych zajęć jak również podczas planowania i realizacji drogi rozwoju zawodowego.
odwiedzin: 20870620