baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ PORANNYCH
Podkategoria: W FORMIE OPOWIEŚCI RUCHOWYCH
Polarne niedźwiedzie
Dzieci w dowolnych miejscach sali, nauczycielka rozpoczyna opowiadanie:

- Jestem zima, zabieram was do krainy wiecznych śniegów. Zaraz zacznę sypać śniegiem. Jesteście płatkami śniegu - wykonywanie ruchów naśladujących padający śnieg.

- Zaprosiłam mroźny wiatr, jesteście wiatrem - krążenie tułowiem z uniesionymi wysoko rękami.

- Zbliżają się polarne niedźwiedzie - czworakowanie po sali w określonym kierunku.

- Niedźwiedzie są świetnymi pływakami. Mają pod skórą dużo tłuszczu i dlatego nie jest im zimno - leżenie na dywanie i naśladowanie ruchów pływającego niedźwiedzia.

- Niedźwiedzie odpoczywają - leżenie na boku, pozostanie w takiej pozycji przez kilka sekund.

- W krainie wiecznych lodów świeci także słońce, rozgonię teraz chmury, pomóżcie mi - przejście do pozycji stojącej, kołysanie rękami w lewą i prawą stronę.