baza materiałów > zabawy i ćwiczenia
Kategoria: ZESTAWY ZABAW I ĆWICZEŃ GIMNASTYCZNYCH
Podkategoria: ZESTAWY OGÓLNE - W SALI
Zestaw zabaw i ćwiczeń gimnastycznych [035]
1. Marsz za nauczycielką. Każde dziecko zabiera szarfę. Szarfy rozdzielamy w taki sposób żeby dzieci podzielone były na cztery grupy: zielona, czerwona, niebieska, żółta.

2. W czterech miejscach nauczycielka rozkłada cztery obręcze w tych kolorach. Dzieci biegają swobodnie w określonym kierunku po sali. Na hasło "szukamy obręczy" dzieci szukają obręczy w kolorze swoich szarf. Zajmują miejsca wokół niej.

3. W rytmie bębenka każda grupa trzymając się za ręce maszeruje wokół "swojej" obręczy. Kiwdy bębenek milknie dzieci puszczają ręce i przechodzą do przysiadu.

4. Bieg po sali w określonym kierunku. Na hasło "szukaj swojej obręczy" dzieci na przykład z szarfami w kolorze czerwonym podbiegają do swojej obręczy tworzą wokół niej koło i unoszą ją w górę.

5. Zabawa ruchowa Tunel
Dzieci dobierają się parami. Biorą w ręce obręcz, trzymają ją nad podłogą w pionie. Stoją w osległości co pół metra od siebie. Pozostałe dzieci tworzą pociąg i na czworakach zachowując niewielkie odległości między sobą przemieszczają się przechodząc przez obręcze tak jak przez tunel.

6. Dzieci zajmują dowolne miejsca na sali. Ściągają szarfy, kładą pod stopami. Na umówiony sygnał starają się unieść palcami szarfy do góry.

7. Przechodzą do pozycji stojącej. Na hasło "przeciągamy szarfy" zakładają je sobie na głowy i próbują przeciągnąć w dół, następnie powtarzają zadanie przeciągając je z dołu do góry.

8. Marsz uspokajający.