pomoce
W tej części serwisu zamieszczamy opcje, które mogą być pomocne zarówno podczas korzystania z serwisu, jak i podczas codziennych zajęć w pracy z dziećmi. Dział ten jest w fazie rozwoju, planowane są nowe opcje (m.in. katalog księżek zawierający polecane przez nas pozycje dla dzieci, nauczycieli i rodziców).
TECHNIKI PLASTYCZNE [29]
Zachęcamy do stosowania technik plastycznych podczas pracy z dziećmi, ponieważ ten rodzaj zajęć w szczególny sposób wyzwala w dzieciach chęć działania oraz rozbudza w nich twórczą inicjatywę. Podajemy krótkie opisy kolejnych etapów działań charakterystycznych dla różnych technik plastycznych, przedstawiamy także efekt końcowy w postaci zdjęcia wykonanej pracy.
KOLOROWANKI [220]
W tej opcji zamieszczamy ilustracje do kolorowania, podzielone na grupy tematyczne. Można je wykorzystać podczas realizacji treści programowych z różnych obszarów edukacyjnych.
GALERIA ZDJĘĆ [607]
W galerii zdjęć publikujemy zdjęcia o charakterze poznawczym, które można wykorzystać jako pomoc podczas zajęć tematycznych z dziećmi. Publikujemy również nasze fotoreportaże z wypraw wakacyjnych, urlopowych i weekendowych - być może znajdziecie znajome miejsca, a może zachęcimy Was do poznania nowych miejsc - razem z dziećmi, od których możemy się wiele nauczyć, a najbardziej możemy nauczyć się dociekliwości i radości odkrywania. Galeria zawiera słownik tematyczny, który będzie na bieżąco rozwijany. Zamieszczamy również krótkie opisy zawierające niezbędne informacje dotyczące miejsca wykonania i tematu zdjęcia, a czasami również nasze spostrzeżenia i ciekawostki związane z fotografowanym miejscem.
KATALOG HASEŁ [96]
Zamieszczone hasła to krótkie opisy tematów z różnych dziedzin wiedzy, związane tematycznie z materiałami opublikowanymi w naszym serwisie. Podajemy proste informacje, które mogą być wstępem do zajęć tematycznych. Dodatkowo, podajemy odnośniki do wybranych materiałów w naszej bazie, związanych z danym hasłem (katalog haseł jest obecnie uzupełniany). Dział ten jest na bieżąco aktualizowany.
BAZA PRZEDSZKOLI [77]
W tej opcji zamieszczamy wizytówki przedszkoli - dane kontaktowe, adres strony www przedszkola oraz mini-galerie ze zdjęciami. Podajemy również odnośniki do publikacji przedszkoli w naszym serwisie. Zachęcamy do wysyłania danych informacyjnych placówek przedszkolnych - po weryfikacji zamieścimy je w naszej bazie.
FAQ - często zadawane pytania [4]
W przypadku jakichkolwiek niejasności, pomocne mogą okazać się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zamieszczone w tej opcji. Możesz również zadać swoje pytanie - wyślemy odpowiedź na Twój adres e-mail lub opublikujemy w niniejszej opcji, jeżeli zwrócisz uwagę na ważny problem.
CIEKAWE STRONY [44]
Zamieszczamy linki do innych stron, zawierających ważne informacje związane z tematyką naszego serwisu - zarówno do stron instytucji państwowych, fundacji, jak i do stron z nami zaprzyjaźnionych i innych o pokrewnej tematyce. Zapraszamy do wymiany linków - szczegóły w regulaminie.
odwiedzin: 20870809